Táto, dáš to

Milí tátové ze Třináctky,

 

blíží se další Táto dáš to, tentokrát pojedeme se svými dětmi hledat trilobity. Pojede se k obci Felbabka, kde jsou odkrytá suťoviště, ve kterých se dají nalézt trilobiti nebo alespoň jejich části.

 

Datum: Sobota 3.11.

 

Doprava: vlastními auty, kdo nemá auto, zkusíme rozdělit děti a rodiče k ostatním.

 

Sraz: Přímo v obci Felbabka okolo 9:00. Už bude zimní čas, tedy děti budou vstávat o hodinu dříve.

 

Návrat domů: Individuální dle potřeby. Slunce zapadá 16:35 a pak už asi nic nenajdeme.

 

Přihlášky do 26.10. zde

 

S sebou: Kdo má, tak geologické kladívko, případně jakékoli jiné nebo žádné. Jídlo a pití na celý den, teplé oblečení (při hledání se spíš sedí na jednom místě a neběhá se).

 

Bližší info:

Doprava autem trvá 35 minut: https://mapy.cz/s/3869o, parkujeme v odbočce doprava z hlavní silnice. Na začátku odbočky mimo silnici je místo u zdi, kde se dá zaparkovat.

 

Vlastní suťoviště je 600 metrů od parkování: https://mapy.cz/s/386lq 

 

Pravděpodobnost, že najdeme nějakého trilobita, je docela velká - byli jsme tam na jaře a přivezli jsme si cca. pět částí trilobitů, z toho dvě byly docela hezké. Celého trilobita jsme nenašli. Píšu jen pro přibližnou představu.

 

Z naší zkušenosti menší děti hledání trilobitů tolik nebaví jako rodiče, zkusíme program individuálně přizpůsobit např. výletem do okolního lesa, stavěním domků pro skřítky apod.

 

V případě deštivého počasí se akce ruší, sbírat trilobity sedíc na mokrých kamenech není tak utužující zážitek.

 

S dotazy, připomínkami a čímkoli jiným se obracejte na mě: a.e@centrum.cz nebo telefon 722 744 895.

 

Za tým Táto dáš to,

 

    Alan

 "Je mnohem snazší stát se otcem, než jím být."

 

 

Být skvělým tátou se podobá holení. Je jedno, jak dobře jste se dnes oholili, zítra to musíte udělat znovu. Je to nekončící úkol, který přináší oběti, ale i nejhlubší naplnění. Na Třináctce vytváříme prostor pro to, aby otcové naplno žili se svými dětmi a mohli s nimi zažívat různá dobroduružství.

 

Shakespeare kdysi řekl, že moudrý muž se pozná podle toho, že zná své děti a o to jde i nám. Tátové, kteří jsou se svými dětmi a děti, které znají své otce jinak, než jen za obrazovkou počítače.

 

 

 

 

 

 

 

Informace z Táto, dáš to

Chcete dostávat informace o našich akcích e-mailem? Napište nám své jméno a e-mail.